Procedura aplikacyjna
E-mail z instrukcjami aplikowania
Po otrzymaniu Twojej nominacji z uczelni macierzystej, wyślemy Ci wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat:
- Twojego programu na UW (Erasmus+, Wymiana Bilateralna, inny)
- Twojej jednostki przyjmującej na UW
- wymagań jednostki przyjmującej odnośnie wyboru kursów.
Prześlemy Ci również szczegółowy przewodnik krok po kroku dotyczący składania wniosku na naszej platformie internetowej oraz inne przydatne informacje dotyczące wymiany na naszej uczelni.
Wiadomość zostanie wysłana na adres podany nam przez uczelnię macierzystą. Nie zapomnij sprawdzić folderu spam!
Wymagane dokumenty
Możesz już zacząć przygotowywać dokumenty, których będziemy od Ciebie potrzebować:
- Karta przebiegu studiów lub ostatni uzyskany dyplom uniwersytecki
Mamy na myśli listę przedmiotów z ocenami uzyskanymi podczas bieżących studiów. Chcielibyśmy zobaczyć najbardziej aktualny dokument (na przykład z ostatniego roku akademickiego). Dokument musi być wystawiony całkowicie w języku angielskim.
Potrzebujemy karty przebiegu studiów, aby wiedzieć, jakie przedmioty już zaliczyłeś. Na przykład, jeśli chcesz studiować matematykę, koordynator mobilności naszego Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki będzie mógł sprawdzić, czy masz wystarczającą wiedzę, aby uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach.
Jeśli jesteś studentem studiów magisterskich, możemy przyjąć Twój dyplom licencjata (prosimy o przesłanie wersji angielskiej).
- Certyfikat językowy
Naszym obowiązkowym wymogiem jest znajomość języka angielskiego (lub polskiego) na poziomie co najmniej B2. Ma to kluczowe znaczenie dla uczestnictwa w kursach i zdawania egzaminów. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy przyjeżdżasz studiować na przykład język hiszpański, a wszystkie wybrane przez Ciebie kursy są w języku hiszpańskim. W takim przypadku poprosimy Cię o dostarczenie nam certyfikatu z tego języka.
Prosimy o zapoznanie się z listą certyfikatów, które akceptujemy jako dowód znajomości języka angielskiego.
Jeśli nie posiadasz uznawanego na całym świecie certyfikatu językowego, możesz skorzystać z naszego Formularza Biegłości Językowej (Language Proficiency Form). Musi on zostać podpisany i podstemplowany przez przedstawiciela uczelni macierzystej. Działa to również w przypadku innych języków.
Jeśli chciałabyś studiować po polsku, sprawdź listę certyfikatów, które akceptujemy jako dowód znajomości języka polskiego.
- Wniosek o studia krótkoterminowe na UW
Ten dokument należy wygenerować z platformy rekrutacyjnej IRK – sprawdź poniżej, aby uzyskać więcej informacji na ten temat. Dokument musi posiadać podpis przedstawiciela uczelni macierzystej i pieczęć uczelni.
Platforma aplikacyjna
Nasz serwis rekrutacyjny – platforma aplikacyjna – nazywa się IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).
Każdy przyjeżdżający student musi złożyć wniosek na tej stronie – bez niego nie będziemy w stanie przyjąć Cię na naszą uczelnię i przenieść Twoich danych do naszego systemu studenckiego.
Załóż konto, wybierz odpowiedni program (Erasmus+ Student, Wymiana bilateralna – o właściwym programie poinformowaliśmy w mailu z informacjami o aplikowaniu) i złóż wniosek. Dopiero wtedy będziemy mogli zobaczyć Cię w systemie.
Tutaj znajdziesz nasz PRZEWODNIK KROK PO KROKU.
Nie masz jeszcze odpowiedniego zdjęcia? Nie martw się, możesz złożyć wniosek bez zdjęcia. Będziemy go potrzebować znacznie później, gdy będziemy zamawiać Twoją legitymację studencką po przyjeździe do Warszawy.
Wszystkie nasze kursy dostępne są w katalogu kursów online – Informatorze ECTS. Wybór kursu jest wstępny, tylko na potrzeby rekrutacji; będzie można go później zmienić. Oferta jest stale aktualizowana, prosimy o wybieranie kursów z ostatniego roku akademickiego, ponieważ większość z nich będzie oferowana ponownie.
TERMINY SKŁADANIA APLIKACJI:
pierwszy semestr i cały rok akademicki – 15 maja
drugi semestr – 15 listopada
Po złożeniu wniosku należy poczekać na weryfikację, a następnie poinformujemy Cię o dalszych krokach. Przejdź do sekcji „Zgłoszenia rekrutacyjne” na swoim profilu IRK i sprawdź sekcję komentarzy.
Co się dzieje z Twoim wnioskiem?
Dziękujemy za cierpliwość!
List Akceptacyjny
W ciągu trzech tygodni od przyjęcia przygotujemy list akceptacyjny (potwierdzenie przyjęcia). Znajdziesz go w sekcji „Pliki do pobrania” w swoich „Zgłoszeniach rekrutacyjnych” – zaglądaj tam regularnie. Dokument zostanie podpisany podpisem cyfrowym. List jest dowodem na to, że zostałeś przyjęty w poczet studentów UW, zawiera również daty Twojej wymiany.
Jeśli będziesz potrzebować bardziej szczegółowego listu do celów wizowych, daj nam znać – na Twoją prośbę przygotujemy taki dokument.
Teraz możesz zająć się przygotowaniem swojego porozumienia o programie zajęć – Learning Agreement.